aktualności

4. Ogólnopolski Konkurs na Reportaż „Mam Muzykę…”

Ogólnopolski Konkurs na Reportaż „Mam Muzykę…” wymyśliliśmy pięć lat temu, by uczyć młodzież sztuki reporterskiej na łatwym dla niej temacie, jakim jest muzyka. Przygotowując się do ogłoszenia tegorocznej edycji Konkursu mierzyliśmy się z refleksją, że to nie są czasy do pisania o łatwych rzeczach, a być może doświadczenia ostatnich dwóch lat sprawiły, że młodzi ludzie mają do powiedzenia bardzo dużo. Bardzo ważnych rzeczy, na tematy, których może nawet się nie spodziewamy. Dlatego tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż „Mam Muzykę…” została poszerzona o kategorię „sekcja bez melodii”, do której można zgłaszać reportaże na dowolny temat. Jednocześnie zostajemy wierni idei konkursu i zachęcamy do tworzenia reportaży o tematyce muzycznej. W zależności od ilości otrzymanych prac konkursowych oraz ich poziomu, przewidujemy możliwość przyznania 2 nagród głównych, w każdej kategorii:

  • reportaż o tematyce muzycznej
  • reportaż o tematyce pozamuzycznej.

Prace konkursowe należy przesyłać drogą mailową na adres biuro@farka.com.pl od 4 kwietnia do 14 czerwca 2022 r. Mogą nimi być reportaże literackie (do 20 stron maszynopisu) i radiowe (do 20 minut nagrania).

W Konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 14-21 lat. Szczególnie zachęcamy podopiecznych domów dziecka, którzy zwolnieni są z opłaty za udział w konkursie, pozostałe osoby proszone są o uiszczenie wpisowego w wysokości 10 zł. Kwota ta w całości zostanie przekazana na ufundowanie nagród w konkursie.

Nagrodą główną jest nagroda pieniężna w wysokości 500 zł. Przewidujemy też możliwość przyznania wyróżnień i nagród rzeczowych. Najlepsze reportaże zostaną opublikowane W Portalu Reportażystów FARKA.press.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 23 czerwca 2022 r.

Prace Konkursowe oceniać będzie jury, w skład którego wejdą osoby profesjonalnie zajmujące się reportażem, muzyką, literaturą bądź dziennikarstwem. W minionych edycjach byli to m.in. Katarzyna Michalak (dziennikarka i reportażystka Radia Lublin), Łukasz Komła (dziennikarz muzyczny, autor serwisu Nowamuzyka.pl), Ewa Zając (dziennikarka muzyczna Radia Wrocław), Jakub Sokołowski (redaktor portalu JazzSoul.pl).

Przed wysłaniem Prac Konkursowych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz o wypełnienie wymaganych załączników i przesłanie ich razem z Pracą Konkursową.

Regulamin Konkursu Mam Muzykę 2022

Regulamin Konkursu Mam Muzykę 2022 – ZAKTUALIZOWANY – przedłużenie terminu naboru prac

Załącznik 1 – Formularz zgłoszeniowy

Załącznik 2 – zgoda autora na wykorzystanie zdjęć lub muzyki

Przed przystąpieniem do tworzenia Prac Konkursowych polecamy przeczytać kilka naszych wskazówek JAK STWORZYĆ REPORTAŻ.

Możesz również polubić…