aktualności

Rusza II edycja Konkursu „Mam Muzykę…”

Już w najbliższą sobotę, 16 lutego, otwieramy nabór prac konkursowych do II Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż „Mam Muzykę…”. Tym razem czekamy na prace literackie i dźwiękowe, a do udziału w tym projekcie zachęcamy wszystkich w wieku 14-21 lat. Na stworzenie niezapomnianego reportażu o muzyce macie niecałe dwa miesiące, przyjmowanie zgłoszeń kończymy o północy 9 kwietnia 2019 roku.

Dlaczego akurat reportaż?
Bo to opowieść o spotkaniu. I co ważne – o spotkaniu w realnym świecie, co współcześnie staje się coraz większym wyzwaniem. My to wyzwanie kierujemy do młodzieży, która z zasady jest odważna, otwarta i ciekawa świata, choć współczesność krępuje ją w tworzeniu relacji z innymi ludźmi. Dlatego Konkurs na Reportaż jest ćwiczeniem ze społecznej odwagi, jest możliwością opowiedzenia o czyjejś lub swojej pasji, jest szansą na zmierzenie się z ambitnym dziennikarstwem, zachętą do obserwacji świata i kreatywnego tworzenia opartego na prawdzie.

A dlaczego o muzyce?
Bo o czym młodym ludziom najłatwiej jest opowiadać? Co wzbudza w nich największe emocje? Co inspiruje i definiuje ich bardziej niż muzyka? Zachowując równowagę, proponujemy łatwy temat na trudne wyzwanie. Można stworzyć reportaż o wszystkim, co tylko związane jest z muzyką – o przygodach na letnich festiwalach, o organizowaniu koncertów, o staraniach w zostaniu wielką gwiazdą, o niezwykłych artystach, o konkursach muzycznych, o trudach muzycznej edukacji, o losach lokalnego zespołu – o tym jak muzykę można kochać, ale też o tym, jak można jej nienawidzić . Każdy na swój sposób potrafi dokończyć zdanie „Mam muzykę…” i to jest początek jego niezwykłej opowieści, tej, która jest sednem dobrego reportażu.

Patronami medialnymi Konkursu są: dlaStudenta.pl, Radio LUZ, MEAKULTURA, Radio Kampus, Cogito, Dlaczego Nie Gra.

Regulamin konkursu

Załącznik 1_Formularz zgłoszeniowy

Załącznik 2_Zgoda autora zdjęć_muzyki

Konkurs Mam Muzykę_2019_ulotka

Możesz również polubić…