aktualności

3. Ogólnopolski Konkurs na Reportaż “Mam Muzykę…”

Rozpoczynamy 3. edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż „Mam Muzykę…”. Prace konkursowe – reportaże literackie bądź radiowe można zgłaszać od 25 lipca do 15 października 2020 r.

Jest to edycja w pewnym sensie eksperymentalna, do końca nie byliśmy pewni czy powinna zostać ogłoszona w tym roku i nie wiemy czy się powiedzie. Reportaże, bowiem, zasadniczo są owocem spotkań z ludźmi i bliskiej relacji z otaczającym światem. A jaką relację można mieć i jakie spotkania odbyć w warunkach społecznej izolacji? Tak do końca nie wiemy. Być może odpowiedzią na to pytanie nie jest „żadnych”. Być może muzyka jest w tych pandemicznych realiach jedną z ostatnich rzeczy, które tworzą więzy społeczne, sposobem utrzymywania relacji, metodą łączności ze światem, w którym nie można w pełni uczestniczyć, sposobem tworzenia opowieści, albo komunikatem, na który epidemia wcale nie ma wpływu. A może utrudnione kontakty społeczne właśnie motywują do spotkań z wyjątkowymi ludźmi? Tak jak coś, co rzadkie jest szczególnie wartościowe. Jesteśmy ciekawi, więc oddajemy Wam głos. Czy potraficie stworzyć inspirujący, ciekawy, oryginalny reportaż o muzyce w tych pandemicznych warunkach?

Kogo pytamy: młodzież w wieku 14-21 lat – to ona może wziąć udział w konkursie.

Jak to zrobić: przesłać reportaż literacki lub radiowy oraz formularz zgłoszeniowy na adres biuro@farka.com.pl. Wymagana jest też wpłata wpisowego w wysokości 10 zł (zwolnieni z niego są podopieczni domów dziecka), które zostanie przeznaczone na ufundowanie nagród w konkursie.

Jaki powinien być konkursowy reportaż:

  • przede wszystkim musi dotyczyć muzyki (może to być na przykład historia o przygodach na letnich festiwalach, o organizowaniu koncertów lub o tym, że nie ma koncertów, o staraniach w zostaniu wielką gwiazdą, o niezwykłych artystach z sąsiedztwa lub z wielkiego ekranu, o konkursach muzycznych, o trudach muzycznej edukacji, o losach lokalnego zespołu, o tworzeniu amatorskiego czy szkolnego radia, itp.);
  • reportaż literacki nie może być dłuższy niż 20 stron znormalizowanego maszynopisu (interlinia 1,5 wiersza, czcionka Times New Roman 12);
  • reportaż radiowy nie może przekroczyć 20 minut nagrania w formacie mp3 lub wav;
  • musi być autorski, nigdy wcześniej niepublikowany ani nienagradzany.

Co można wygrać: autor najlepszego reportażu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Nie wykluczamy też przyznania wyróżnień w formie nagród rzeczowych oraz dwóch głównych nagród – za reportaż literacki i za reportaż radiowy. Najciekawsze prace zostaną też opublikowane  w Portalu Reportażystów FARKA.press.

Ogłoszenie wyników: 31 października 2020 r.

Wskazówka od czego zacząć: Jak stworzyć reportaż

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Konkursu Mam Muzykę_2020

Załącznik 1_Formularz zgłoszeniowy

Załącznik 2_Zgoda autora zdjęć_muzyki

Możesz również polubić…