aktualności

Magazyn FARKA.press 2019-2020

Prezentujemy Magazyn FARKA.press, będący podsumowaniem działalności Portalu Reportażystów FARKA.press w latach 2019-2020. Cieszy nas fakt, że o publikację w naszym portalu zabiega coraz więcej autorów proponujących coraz ambitniejsze reportaże. Z drugiej strony martwi nas to, że na ich publikację potrzebujemy coraz więcej funduszy. FARKA.press jest niezależnym medium utrzymującym się głównie z darowizn, w niewielkim stopniu z reklam, dlatego podsumowując dwa ostatnie lata jego działalności, obiektywnie musimy stwierdzić, że był to dobry czas.

Dzięki wsparciu Darczyńców udało nam się opublikować reportaże i wywiady prezentujące ważne zagadnienia społeczne i ekologiczne, jak: życie migrantów, wielokulturowość, nasilanie się nastrojów ekstremistycznych, walka z ludobójstwem, zagrożenia wynikające ze zmiany klimatu czy też obniżenia jakości żywności.

Przybliżając Czytelnikom odległe zakątki świata, zaprezentowaliśmy reportaże i fotoreportaże z Hiszpanii, Indii, Gruzji. Ważną tematyką naszego portalu są też portrety dokumentalne inspirujących ludzi, takich jak Grzegorz Dzik, który samotnie przeszedł cały Półwysep Skandynawski, czy Abdou Ouardi, multiinstrumentalista propagujący między innymi muzykę marokańską i sefardyjską.

Portal FARKA.press jest też medium pozwalającym zadebiutować bardzo młodym twórcom, dzięki organizowanemu przez Fundację FARKA Ogólnopolskiemu Konkursowi na Reportaż „Mam Muzykę…”, w którym mogą wziąć udział osoby w wieku 14-21 lat.

Zachęcamy zatem to lektury magazynu, który poniżej można pobrać za darmo w wersji PDF. Zawiera on jedynie wybrane teksty z ostatnich dwóch lat, jednak jesteśmy przekonani, że są one dowodem na to, że Portal FARKA.press prezentuje ważne i ciekawe opisy współczesnego świata. Jednocześnie liczymy na to, że to swoiste podsumowanie upewni Was, Drodzy Darczyńcy, o słuszności wspierania naszej działalności i że w bieżącym roku będziemy mogli dalej wspólnie opisywać świat w jego przeróżnych aspektach, niekoniecznie dostrzeganych przez mainstreamowe media.

Możesz również polubić…