aktualności

Ogłoszenie wyników 3. Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż „Mam Muzykę…”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy zakończenie 3. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż „Mam Muzykę…”. Pomimo pandemii, do konkursu zostało zgłoszonych kilka bardzo ciekawych prac, a wśród nich, po raz pierwszy w historii konkursu, reportaże dźwiękowe (co nas niezmiernie cieszy i liczymy, że będzie ich więcej w kolejnych edycjach konkursu). Pięć prac konkursowych zostało poddanych ocenie jury w składzie:
Katarzyna Michalak – dziennikarka i reportażystka Radia Lublin
Łukasz Komła – dziennikarz muzyczny, autor serwisu Nowamuzyka.pl.

Jurorzy nie byli jednomyślni. Pani Katarzyna Michalak za najlepszy reportaż tej edycji konkursu uznała pracę „Z dystansem, czyli jak się bawić w czasie pandemii” autorstwa Katarzyny Latały. Natomiast Pan Łukasz Komła za najlepszy reportaż uznał „Kromer Biecz Festival 2019”, którego autorem jest Grzegorz Majcher, a ponadto wyróżnił pracę Zuzanny Orzechowskiej „Mam Muzykę we krwi. Cztery struny Świata”. W związku z tym, główną nagrodę konkursu postanowiliśmy przyznać  ex aequo Katarzynie Latale i Grzegorzowi Majcherowi, a tym samym rozbić kwotę nagrody (500 zł) na 2 osoby. Zatem każdy ze zwycięzców otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł. Ponadto, wyróżniona Zuzanna Orzechowska otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez Fundację FARKA.

Wszystkie reportaże poddanie ocenie jury zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach w Portalu Reportażystów FARKA.press.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ reportaż nie jest łatwą formą wypowiedzi i już za samo podjęcie trudu zmierzenia się z nią należą się wyrazy uznania.

Możesz również polubić…