fot. Agnieszka Mazur
aktualności

Ryszard Mazur – Mistrz Rzemiosł Artystycznych

Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art w Świebodzicach jest każdego roku współtworzony przez najlepszych polskich artystów i rzemieślników. To ich prace można podziwiać i zakupić przez wszystkie dni trwania festiwalu, a także przyjrzeć się ich pracy i przede wszystkim – spotkać się z nimi.

W tym roku jednym ze szczególnych gości będzie Ryszard Mazur, artysta plastyk, Mistrz Rzemiosł Artystycznych, Honorowy Klucznik Miasta Wrocławia, który od 1970 r. uprawia kowalstwo artystyczne, a w 1976 r. założył własną pracownię we Wrocławiu. Odznaczony wieloma medalami jest laureatem licznych nagród krajowych i międzynarodowych. Jego realizacje można znaleźć na całym świecie. Wykonuje prace zarówno dla instytucji jak i klientów indywidualnych.

Prace wykonywane przez Ryszarda Mazura są wszechstronne, ale łączy je tradycyjne podejście do warsztatu kutego żelaza oraz często innowacyjność w nadawaniu mu kształtów – począwszy od odtworzonych przedwojennych lamp, dających światło wrocławskiemu Rynkowi, poprzez współczesne formy rzeźbiarskie jak ‘wykute” z codzienności postaci przechodniów w mieście Fareham (UK), po prace subtelne, inspirowane przyrodą – żuk na źdźble trawy.

www.ryszardmazur.pl

WYBRANE PRACE


Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art jest organizowany przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki v Rzemiosła „TARGIRA”. W tym roku jego ósma edycja odbędzie się w dniach 8-10 czerwca.

Program Festiwalu.

Możesz również polubić…