Festiwal Targira-art – zapraszamy

Festiwal Targira-art – zapraszamy

Niewiele jest takich wydarzeń kulturalnych, które łączą fachowość i wysoki poziom artystyczny z prawdziwą unikatowością, a przy tym odbywają się z dala od światowych centów kultury. Targira-art jest takim chlubnym wyjątkiem, czyli Festiwal Sztuki i Rzemiosła tworzony w Świebodzicach na Dolnym Śląsku przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki v Rzemiosła “TARGIRA”. W tym roku od 8 do 10 czerwca będzie miała miejsce jego ósma edycja. Bardzo się cieszymy, że możemy przyłączyć się do promocji tego wydarzenia.

Głównym atutem festiwalu jest możliwość osobistego spotkania z polskimi artystami i rzemieślnikami, którzy podczas targów, wykładów, warsztatów prezentują swoje najnowsze dzieła i życiową pasję – tworzenie piękna. Są to dzieła malarstwa współczesnego, rzemiosła artystycznego, kowalstwa, ceramiki, stolarstwa, wyroby ze szkła, biżuteria autorska czy odzież artystyczna.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie w szczególny sposób adresowana do miłośników zegarów i kolejnictwa, których z pewnością zainteresuje wykład Oskara Olejnika z okazji 175 rocznicy uruchomienia linii kolejowej z Wrocławia do Świebodzic, czy wystawa i wykład, przygotowane przez Marka Mikołajczaka, poświęcone budzikom produkowanym przez firmę Gustava Beckera. Wystawa główna, zatytułowana “Powrót do Natury”, zaprezentuje malarstwo Tomasza Alena Kopery, przedstawiciela Magicznego Realizmu.

Więcej informacji o festiwalu na stronie organizatora.